Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu! 0
Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

Choć specjaliści podkreślają, że brak orgazmu nie świadczy o braku radości czerpanej z seksu, to pragniemy doświadczać tego wyjątkowego stanu. Podczas szczytowania na moment wszystko traci znaczenie i po naszym ciele rozlewa się fala rozkoszy. Zapewnia to przyjemne odprężenie i wpływa korzystnie na stan zdrowia. Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

czytaj całość »
Brak seksu w związku - co oznacza w praktyce? 0
Brak seksu w związku - co oznacza w praktyce?

Brak seksu w związku - co oznacza w praktyce?

Bez seksu da się żyć, ale nasza egzystencja nie zawsze przynosi nam satysfakcję. Jedynie osoby aseksualne nie czują popędu płciowego, więc dla nich taki stan jest normalny. Gdy natomiast ktoś świadomie rezygnuje z życia erotycznego, to warto przyjrzeć się jego motywacji. Czy za jego wyborem nie stoi dysfunkcja seksualna, niska samoocena, lęk przed ciążą, obawy związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową lub trauma. Wiele problemów da się przepracować i na nowo odkryć radość płynącą ze zbliżeń. Warto podjąć się tego zadania, zwłaszcza że udany seks nie tylko rozładowuje napięcie, ale też pełni szereg innych funkcji. Co tracimy, gdy z niego rezygnujemy?

 

czytaj całość »
Związek z młodszym mężczyzną jako szansa na seksualne przebudzenie 0
Związek z młodszym mężczyzną jako szansa na seksualne przebudzenie

Związek z młodszym mężczyzną jako szansa na seksualne przebudzenie

Związek z młodszym mężczyzną jeszcze do niedawna wydawał się czymś nie do pomyślenia.  Kobiety pozostawały bowiem uzależnione finansowo od partnera i nie mogły się utrzymać bez jego wsparcia. W miarę upływu czasu zyskały wolność, zaczęły na siebie zarabiać i otworzyły się na swoje potrzeby. Dziś związek z młodszym mężczyzną nikogo nie dziwi. Decydują się na niego osoby znane z pierwszych stron gazet, ale też zwykli ludzie. Czy młodszy kochanek stanowi szansę na seksualne przebudzenie?

czytaj całość »
Seks analny - co daje mężczyznom i kobietom? 0

Seks analny - co daje mężczyznom i kobietom?

Seks analny stanowi doskonały sposób na przegnanie rutyny z sypialni. Początkowo wspólne zbliżenia przypominają podróż w nieznane. Ciało drugiej osoby jawi się jako nowy ląd, który zamierzamy odkryć. Efekt świeżości pomaga uzyskać orgazm. Niestety, w miarę upływu czasu do relacji wkrada się rutyna, która kładzie się cieniem na pożądaniu. Możemy nieustannie podsycać namiętność, stawiając na eksperymenty seksualne. Jednym z nich jest miłość grecka, którą część z nas traktuje jako ponowną inicjację. Zawsze możemy przeżyć z partnerem swój pierwszy raz, robiąc coś, na co nigdy wcześniej się nie zdecydowaliśmy. Co seks analny daje mężczyznom i kobietom?

czytaj całość »
Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus? 0
Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus?

Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus?

Seks oralny przez lata stanowił przyjemność zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn. To oni czerpali satysfakcję z fellatio, a partnerki jej dostarczały, pieszcząc językiem ich penisa. Dopiero stosunkowo niedawno zaczęto obdarzać miłością francuską kobiety. Przyczyniła się do tego rewolucja seksualna, która zaakcentowała erotyczną naturę pań. Cunnilungus w wielu przypadkach stanowi sprawdzony sposób na kobiecy orgazm. Seks oralny koncentruje się bowiem na stymulacji wrażliwych miejsc intymnych, które są najlepiej unerwione. Co warto o nim wiedzieć?

czytaj całość »
Czy udany seks zawsze oznacza orgazm? 0
Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

Przyjęło się, że pary, które mają udany seks, zawsze osiągają orgazm podczas zbliżenia. Może to rodzić nieadaptacyjne przekonania, które rzutują negatywnie na naszą samoocenę i erotyczną sferę życia. Żyjemy w czasach, w których orgazm coraz częściej stanowi cel sam w sobie. Nierzadko dążymy do niego uparcie i martwimy się, gdy znajduje się poza naszym zasięgiem. Traktujemy go jako czynnik, który wartościuje nasze życie seksualne. Brak orgazmu często prowadzi do niewłaściwych przekonań na swój temat i partnera. Co tak naprawdę przekłada się na udany seks?

 

czytaj całość »
Jak uprawiać bezpieczny seks? 0
Jak uprawiać bezpieczny seks?

Jak uprawiać bezpieczny seks?

Seks powinien stanowić źródło zabawy i dawać nam radość. Dobrze, gdy jest w nim miejsce na spontaniczność, ale ta nie może przysłaniać nam pewnych elementarnych zasad związanych z bezpieczeństwem. Ich naruszenie przynosi nieprzyjemne skutki, o które nietrudno. Nieplanowana ciąża czy infekcja niekiedy ma daleko idące konsekwencje. Jak uprawiać bezpieczny seks? O czym warto pamiętać, decydując się na zbliżenie?

czytaj całość »
Jak dzieci wpływają na seks rodziców? 0
Jak dzieci wpływają na seks rodziców?

Jak dzieci wpływają na seks rodziców?

Gdy na świat przychodzi dziecko, musimy odnaleźć się w nowej dla siebie roli. Rezygnujemy z niektórych aktywności, aby wygospodarować czas na opiekę nad maleństwem. Ludzkie dziecko rodzi się całkowicie bezbronne. Nie potrafi poradzić sobie z najprostszymi czynnościami, a jego przeżycie całkowicie zależy od opiekunów. Nic dziwnego, że opieka nad nim pochłania tak dużo czasu. Niestety, często negatywnie rzutuje na seks rodziców, skutkując emocjonalnym oddaleniem. Jak temu zapobiec?

czytaj całość »
Poznaj 6 sposobów na udany seks! 0
Poznaj 6 sposobów na udany seks!

Poznaj 6 sposobów na udany seks!

Początkowo udany seks mamy na co dzień. Wystarczy jedno pełne namiętności spojrzenie, by przejść do francuskich pocałunków i pieszczot. Nie możemy doczekać się kolejnej randki, zastanawiamy się, co na nią założyć, aby rozbudzić partnera i zachęcić go do zdjęcia tego elementu garderoby. Poświęcamy dużo czasu na planowanie, układanie włosów, wykonanie makijażu, dobór ubrań i bielizny. Gdy zakochanie dobiega końca, pożądanie zaczyna słabnąć. Specjaliści podkreślają jednak, że udany seks można mieć przy dowolnym stażu związku. Poznaj 6 sposobów, dzięki którym erotyczne igraszki zapewnią satysfakcję obojgu partnerom.

czytaj całość »
Planowany seks - hit czy kit? 0
Planowany seks - hit czy kit?

Planowany seks - hit czy kit?

Spontaniczny seks często towarzyszy nam na początku związku. Wystarczy jedno spojrzenie czy muśnięcie skóry, by nasze ciało przeszył dreszcz podniecenia. Wszyscy mamy piękne wspomnienia z pierwszych tygodni znajomości. Z przyjemnością powracamy do nich w trudnych chwilach. Gdy pojawiają się dzieci, domowe i zawodowe obowiązki, czasu na erotyczne igraszki jest coraz mniej. Czy planowany seks stanowi dobre rozwiązanie?

czytaj całość »
Fantazje erotyczne - jak rozmawiać o nich z partnerem? 0
Fantazje erotyczne - jak rozmawiać o nich z partnerem?

Fantazje erotyczne - jak rozmawiać o nich z partnerem?

Wiele par staje w końcu przed pytaniem: jak rozmawiać o fantazjach erotycznych z partnerem?. Początkowo, gdy odczuwamy pulsujące pożądanie, które napędzają hormony i neuroprzekaźniki, nie potrzebujemy wprowadzać urozmaiceń. Seks z nowym partnerem sam zawiera w sobie efekt świeżości. Poznajemy swoje ciała i uczymy się, jak reagują na różne pieszczoty erotyczne. Z czasem seks powszednieje, a bliskościowa relacja między partnerami umacnia się. Stwarza to dogodne warunki do realizacji fantazji erotycznych.

 

 

czytaj całość »
Co zabija pożądanie? Podpowiadamy, jak mieć udany seks w związku 0
Co zabija pożądanie? Podpowiadamy, jak mieć udany seks w związku

Co zabija pożądanie? Podpowiadamy, jak mieć udany seks w związku

Naukowcy od lat badają biochemiczne podłoże pożądania i miłości. Zauważyli, że gdy znajdujemy się na miłosnym “haju”, nie potrafimy odkleić od siebie ust i rąk, bo steruje nami pulsujące pożądanie. W dużej mierze zawdzięczamy je efektowi nowości i naturalnemu dystansowi psychicznemu. Z czasem nasza relacja romantyczna pogłębia się i wchodzi w stan stabilizacji. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na zanik pożycia i wspominanie dawnych zbliżeń z wypiekami na twarzy? Na szczęście nie, zwłaszcza gdy dołożymy starań, aby rozpalić namiętność. W naszym artykule wskazujemy, co zabija pożądanie i podpowiadamy, jak mieć udany seks w związku.

 

czytaj całość »
Udomowienie erotyzmu - jak wpływa na seks w stałym związku? 0
Udomowienie erotyzmu - jak wpływa na seks w stałym związku?

Udomowienie erotyzmu - jak wpływa na seks w stałym związku?

Esther Perel, autorka bestsellerowej Inteligencji erotycznej (Znak 2023), podkreśla, że namiętność zabija udomowienie erotyzmu. W imię poprawności politycznej złagodziliśmy wiele aspektów ludzkiej seksualności, przez co mamy z nią problem. Terapeutka nie zachęca nas do porzucenia równouprawnienia. Perel pokazuje jednak, co możemy zmienić, aby seks w stałym związku stał się ponownie źródłem rozkoszy. Chcesz znowu poczuć ten przyjemny dreszczyk emocji, który towarzyszył niegdyś wyczekiwaniu na erotyczne igraszki z partnerem? Podpowiadamy, jak go przywrócić;)

 

czytaj całość »
Seks na wakacjach 0
Seks na wakacjach

Seks na wakacjach. Jak się nim cieszyć i na co uważać?

Wysoka temperatura rozpala namiętność i rozbudza zmysły. Latem obserwujemy u siebie wyraźny wzrost libido. Nabieramy większego apetytu na erotyczne igraszki. Wakacje pozwalają urozmaicić dotychczasowe życie seksualne. Możemy doświadczyć orgazmu w dość zaskakujących miejscach. Seks w wodzie, lesie, samochodzie, na plaży – istnieje wiele opcji. Sprawdź, o co należy zadbać, aby erotyczne igraszki dostarczyły wyłącznie zmysłowej rozkoszy. Seks na wakacjach stanie się pięknym doświadczeniem pod warunkiem, że zachowamy ostrożność:)

 

czytaj całość »
Poznaj 10 top wibratorów dla kobiet! 0
Poznaj 10 top wibratorów dla kobiet!

Poznaj 10 top wibratorów dla kobiet!

Chcesz zapewnić sobie niezapomnianą rozkosz, jednocześnie lepiej poznać swoje ciało i jego potrzeby? Pomoże Ci w tym odpowiedni wibrator. Zabawki erotyczne zaskakują nie tylko swoimi funkcjami, ale też unikatowym designem. Wybór gadżetów jest ogromny, co umożliwia ich dopasowanie do własnych potrzeb. Wibratory dla początkujących oraz zaawansowanych zabiorą Cię w orgazmiczną podróż ku samospełnieniu. Dzięki nim oderwiesz się od codziennych spraw i skupisz się na własnych doznaniach płynących z głębi ciała. Poznaj top 10 wibratorów dla kobiet i zdecyduj, który gadżet erotyczny najlepiej odzwierciedla Twoje oczekiwania!

czytaj całość »
Masturbacja – fakty i mity 1
Masturbacja – fakty i mity

Masturbacja – fakty i mity

Masturbacja wzbudza ogromne kontrowersje, choć wiele wskazuje na to, że seks solo zapewnia liczne korzyści. Wspiera zdrowie, poprawia samopoczucie, a nawet podnosi odporność. Stanowi też najprostszy sposób, aby poznać swoje ciało i reakcje na poszczególne formy pieszczot. Samoświadomość gwarantuje orgazm, który wspomaga równowagę emocjonalną. Liczne zalety samomiłości przyczyniły się do tego, że maj został okrzyknięty miesiącem masturbacji. Dlaczego warto ją praktykować? Jakie fakty i mity wiążą się z tym zagadnieniem?

czytaj całość »
Edging - czyli balansowanie na granicy orgazmu 0
Edging czyli balansowanie na granicy orgazmu.jpg

Edging czyli balansowanie na krawędzi orgazmu. Czemu ma służyć? W jakim celu odwlekać to , co daje wyrzut przyjemności? Odpowiedź brzmi: dla jeszcze większej rozkoszy! Edging pozwala za zintensyfikowanie orgazmu oraz utrzymanie swojego ciała w stanie przyjemnego, ekscytującego pobudzenia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl