Jak dbać o zabawki erotyczne?

0
Jak dbać o zabawki erotyczne?

Jak dbać o zabawki erotyczne?

Gadżety erotyczne szturmem podbijają polski rynek. Coraz więcej par chwali się tym, że posiada je i chętnie wykorzystuje podczas seksu. Wibrator czy masażer łechtaczki pomaga też osiągnąć orgazm solo. Nikt tak dobrze jak Ty nie zna Twojego ciała i nie przewidzi, jakie pieszczoty dadzą Ci najwięcej frajdy. Poza tym akcesoria erotyczne zapewniają formy stymulacji, jakich nie doświadczysz podczas seksu czy masturbacji. Podpowiadamy, jak dbać o zabawki erotyczne, by cieszyć się nimi przez dłuższy czas.  

 

Gadżety erotyczne - sprawdzony sposób na przegnanie rutyny z sypialni

Gadżety erotyczne mają niejedno imię. Obejmują m.in. akcesoria do BDSM (pejcze, kajdanki, maski, huśtawki miłosne), wibratory, masażery łechtaczki, dilda, zabawki analne (plugi) i masturbatory. Dzięki nim poznajemy paletę nowych doznań i nieznanych wcześniej form stymulacji. Pozwalają uprawiać seks solo lub w parze. Niektórzy traktują je jako urozmaicenie gry wstępnej. Jedno jest pewne, zabawki erotyczne pomagają zerwać z rutyną, która zabija pożądanie. 

 

Dlaczego zabawki erotyczne wymagają czyszczenia?

Akcesoria erotyczne, z którymi coraz chętniej eksperymentujemy, mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, śluzówką i wydzielinami. Oznacza to, że osadzają się na nich również bakterie, grzyby i wirusy. Ich namnażanie zagraża naszemu zdrowiu, dlatego gadżety trzeba regularnie czyścić. Jak dbać o zabawki erotyczne, aby ich nie zniszczyć, a jednocześnie uniknąć bolesnych infekcji?

 

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Przede wszystkim zawsze czytaj instrukcje dołączone do opakowania. Upewnij się, jak czyścić gadżet erotyczny. Producent najlepiej wie, z jakimi substancjami wchodzi on w interakcje. Większość zabawek dobrze znosi czyszczenie letnią wodą z dodatkiem delikatnego mydła. Niestety, trzeba uważać, by w przypadku urządzeń takich jak wibrator czy masażer łechtaczki, nie zalać silniczka. Inaczej gadżet może przestać działać, a zakup nowego generuje dodatkowy koszt.

 

Dlaczego gadżety erotyczne warto myć od razu?

Pamiętajmy, żeby czyścić zabawki erotyczne po każdym użyciu. Nie chowajmy ich brudnych do szuflady, bo to niehigieniczne. Poza tym resztki lubrykantów, wydzieliny z pochwy czy ejakulatu trudniej usunąć, gdy zaschną. 

Zaopatrz się w specjalne środki do czyszczenia zabawek erotycznych

Istnieją także specjalne środki do czyszczenia gadżetów erotycznych. Cleanery znajdziesz w naszym sklepie erotycznym. Zawarte w nich substancje skutecznie likwidują bakterie, wirusy i grzyby. Mają postać pianek, sprayów i żeli.

 

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości gadżety erotyczne z silikonu i ABS?

Kupuj gadżety erotyczne ze sprawdzonych źródeł. Upewnij się, że mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo stosowania i zapewniają większą trwałość. Odradzamy materiały wysokoporowate. Wprawdzie są tańsze, ale trudniej utrzymać je w czystości. Dużo lepszym rozwiązaniem wydają się tworzywa niskoporowate takie jak stal nierdzewna, silikon medyczny, szkło czy ABS. Łatwiej utrzymać je w czystości i posłużą Ci zdecydowanie dłużej.

 

Jak przechowywać wibratory i dilda?

Przechowywanie gadżetów erotycznych także ma znaczenie. Unikajmy ich ekspozycji na promienie UV i wilgoć. Zaleca się, aby zabawki przechowywać w ciemnych i suchych miejscach. Należy przy tym zaznaczyć, że materiały, z których wykonano akcesoria, mogą wchodzić ze sobą w interakcje. Dlatego dobrze jest zostawić pudełeczka, w których do nas przyszły, a następnie wkładać do nich wibratory, dilda i plugi analne po każdym użyciu. Wcześniej oczywiście trzeba je oczyścić i zdezynfekować.

 

Jaki lubrykant do zabawek erotycznych?

Zabawki erotyczne służą nam do penetracji miejsc intymnych, w tym pochwy i odbytu. Aby ta stanowiła jedynie źródło rozkoszy, zaleca się stosowanie lubrykantów. Żele intymne nadają poślizg i redukują tarcie. Zapobiegają tym samym bolesnym otarciom. Niestety, niektóre lubrykanty mogą wchodzić w interakcje z materiałami, które wykorzystano do produkcji zabawek. Z tego względu rekomenduje się żele intymne na bazie wody.

 

Dobry zwyczaj, nie pożyczaj. Gadżety erotyczne to przedmioty osobistego użytku 

Pamiętaj, że gadżety erotyczne to przedmioty, których nie należy współdzielić z przygodnymi partnerami seksualnymi. Jeśli umawiasz się z kimś na jednorazowy seks, zabierz ze sobą własny komplet zabawek. Nie używaj cudzych, bo podczas penetracji pochwy czy odbytu dochodzi do mikrouszkodzeń. Nawet niewielka ilość krwi może przyczynić się do przeniesienia mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozwój chorób płciowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl