Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

0
Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

Choć specjaliści podkreślają, że brak orgazmu nie świadczy o braku radości czerpanej z seksu, to pragniemy doświadczać tego wyjątkowego stanu. Podczas szczytowania na moment wszystko traci znaczenie i po naszym ciele rozlewa się fala rozkoszy. Zapewnia to przyjemne odprężenie i wpływa korzystnie na stan zdrowia. Sprawdź, z czego może wynikać brak orgazmu!

 

Brak orgazmu a problemy w związku

Kiedy konflikty w związku pozostają niewyjaśnione, oddalamy się od siebie emocjonalnie. Po kolejnej wyczerpującej kłótni nie widzimy w partnerze osoby, której możemy zaufać, lecz swojego przeciwnika. Wprawdzie niektóre pary rozładowują napięcie poprzez seks, który staje się pełny pasji, ale w niektórych spór kładzie się cieniem na jakości życia erotycznego. Prowadzi do unikania seksu lub nadmiernego napięcia podczas zbliżenia, co przyczynia się do braku orgazmu.

 

Zbyt krótka gra wstępna wpływa negatywnie na kobiecy orgazm

O ile mężczyźni dość łatwo uzyskują stan podniecenia seksualnego, często wystarczy im bodziec wzrokowy, by stali się gotowi do współżycia, o tyle u kobiet wygląda to inaczej. Panie potrzebują więcej czasu, aby się rozgrzać. Umożliwia im to gra wstępna. Czas trwania pieszczot jest kwestią mocno indywidualną. Niektóre kobiety potrzebują kilkunastominutowej przyjemności, inne wprawiają się w erotyczny nastrój na długo przed samym zbliżeniem. Warto ze sobą otwarcie porozmawiać, wyjaśnić partnerowi, jak długiej gry wstępnej potrzebuję, aby poczuć podniecenie i gotowość do odbycia stosunku. 

 

Dobrym pomysłem wydaje się włączenie gadżetów erotycznych. Wibratory czy masażery łechtaczki zapewniają zupełnie inną formę stymulacji. Partner nie jest w stanie tak pieścić ciała, jak czyni to chociażby Penguin Satisfyer. Wiele kobiet dzięki zabawkom erotycznym doświadcza zmysłowej rozkoszy przed samym stosunkiem. Pamiętajmy, że ich ciało jest przygotowane na wielokrotny orgazm. Szczytowanie podczas gry wstępnej nie wyklucza zatem ponownego podczas stosunku z partnerem. 

 

Orgazm pochwowy jest trudno osiągalny - postaw na stymulację łechtaczki

Brak orgazmu to problem, na który skarży się wiele kobiet. Często wynika on z faktu, że mężczyzna skupia się wyłącznie na stymulacji pochwy, pomijając łechtaczkę. Tymczasem to właśnie w tej drugiej znajduje się centrum kobiecej rozkoszy. Jeśli chcemy zapewnić partnerce podróż na erotyczny szczyt, należy ją stymulować podczas penetracji pochwy. Można do tego celu wykorzystać palce lub masażer łechtaczki.

 

Jak rutyna zabija orgazm?

Rutyna nie tylko osłabia libido i sprawia, że mamy coraz mniejszą ochotę na seks, ale też może przyczyniać się do braku orgazmu. Nasze ciało wykazuje skłonność do habituacji. Oznacza to, że w końcu przyzwyczaja się do wszystkich, nawet najbardziej erotycznych pieszczot. Jeśli chcemy tego uniknąć, potrzebujemy szerszego repertuaru form stymulacji. Uprawiajmy seks w różnych pozycjach, w nietypowych miejscach i nie bójmy się eksperymentów. Wprowadźmy do swojej sypialni zabawki erotyczne. Dildo, plug analny, akcesoria do BDSM, strój niegrzecznej policjantki - możliwości jest sporo. Tylko od nas zależy, którą wybierzemy.

 

Chcesz uzyskać orgazm? Przetestuj różne pozycje seksualne

Nie każda pozycja seksualna dostarcza nam rozkosz. Niekiedy trzeba trochę poeksperymentować, aby sprawdzić, co daje nam orgazm. Np. mężczyzna może potrzebować takiej, w której podziwia kobiece piersi, bo te go silnie podniecają. Z kolei kobieta niekiedy preferuje pozycję na pieska, bo wówczas członek dociera do punktu G i zapewnia jej silny orgazm. 

 

Pamiętajmy, że duży wpływ na to, jak odbieramy daną pozycję seksualną, ma nie tylko nasza anatomia, ale także psychika i poczucie estetyki. Czasem jakaś konfiguracja nas “kręci” i dlatego warto włączyć ją do swojego miłosnego repertuaru.

 

Czy znasz swoje miejsca erogenne?

Na brak orgazmu skarży się wiele kobiet nieznających swojego ciała. Masturbacja pozwala to zmienić. Dzięki niej odkrywamy, co lubimy, a co nie sprawia nam przyjemności. Wzbogacone o tę cenną wiedzę możemy podzielić się nią z partnerem. Zadbajmy jednak o sposób komunikacji. Nie krytykujmy go, lecz powiedzmy mu, co odkryłyśmy, sięgając po wibrator i jaka forma stymulacji sprawiłaby nam przyjemność podczas zbliżenia.  Sfera erotyczna charakteryzuje się tym, że pozostajemy w niej niezwykle podatni na zranienie, dlatego starannie dobierajmy słowa.

 

Brak bliskości emocjonalnej a brak orgazmu

W przypadku mężczyzn bliskość emocjonalna zazwyczaj nie jest konieczna, aby pojawił się orgazm. Niektórym kobietom trudno go doświadczyć, uprawiając seks z partnerem, z którym nie udało się zbudować głębszej więzi. Kiedy to sobie uświadomimy, możemy pracować nad związkiem. Zadbać o wysokiej jakości czas spędzany we dwoje, prowadzić intymne rozmowy. Bezpieczeństwo emocjonalne sprawia, że otwieramy się na nowe doznania. Potrafimy też wyrazić swoje potrzeby i fantazje erotyczne. Brak bezpieczeństwa emocjonalnego często nas hamuje.

 

Jak zmęczenie wpływa na życie seksualne?

Brak orgazmu niekiedy ma podłoże czysto fizjologiczne. Wynika z przeciążenia nadmiarem spraw i obowiązków. W pierwszej kolejności potrzebujemy się wyspać, zrelaksować, zjeść coś dobrego. Seks jawi się nam jako kolejny obowiązek. Czasem ulegamy ukochanej osobie, aby sprawić jej przyjemność, ale nam erotyczne igraszki nie przynoszą spełnienia.

 

Depresja powoduje zanik libido i orgazmu

Osobom, które cierpią na depresję, trudno znaleźć ochotę na seks. Jeśli już dochodzi do zbliżenia, to często traktujemy je jako obowiązek. Nie chcemy stracić ukochanej osoby, dlatego nie odmawiamy jej współżycia. Sami jednak nie umiemy czerpać przyjemności ze zbliżenia. Za ten stan odpowiadają zaburzenia w gospodarce neuroprzekaźników. Ustabilizowanie sytuacji często przekłada się na poprawę jakości życia seksualnego.

 

Zbyt słaba lubrykacja powoduje ból podczas stosunku

Kobieca pochwa sama wytwarza naturalne lubrykanty, ale czasem jest ich za mało.  Do spadku syntezy nawilżającej wydzieliny przyczynia się m.in. zaburzona gospodarka hormonalna, zbyt krótka gra wstępna czy przyjmowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Z pomocą przychodzą lubrykanty, które możesz zamówić w naszym sklepie erotycznym. Oferujemy produkty na bazie wody i silikonów. Mają one za zadanie nadać poślizg podczas penetracji i zredukować tarcie. Pomaga to uzyskać orgazm.

 

Zbyt mocne sfokusowanie na orgazm

Niekiedy tak bardzo chcemy uzyskać orgazm, że fokusujemy się na tym celu. Niestety, im bardziej do niego dążymy, tym bardziej staje się nieosiągalny. Wynika to z faktu, że najłatwiej szczytować, gdy odpuszczamy sobie kontrolę. Gdy na czymś nam zależy, jesteśmy spięci, a przez to brak orgazmu stanowi naturalną kolej rzeczy.

 

Marzy Ci się udany seks? Porzuć perfekcjonizm

Niektórzy z nas mają naturę perfekcjonistów. Tak bardzo zależy nam na tym, aby dobrze wypaść w sypialni, że nasze ciało pozostaje napięte niczym struna. W rezultacie seks nie daje spełnienia. Aby uzyskać orgazm, trzeba odpuścić sobie kontrolę nad tym, czy wyglądamy kusząco etc. Zbyt duża koncentracja na tym, aby się odpowiednio ustawić, odziera zbliżenia ze spontaniczności.

 

Pochwica a problemy w życiu seksualnym

Niektóre kobiety mimowolnie zaciskają pochwę, co utrudnia penetrację i odpowiada za brak orgazmu. Problem wymaga konsultacji z ginekologiem, a nierzadko również z psychoterapeutą czy fizjoterapeutką uroginekologiczną. Warto przyjrzeć się naszym motywacjom. Może mamy za sobą nieprzepracowaną traumę seksualną, boimy się nieplanowanej ciąży lub seks przedstawiano nam jako grzeszny. Zdarza się, że pochwica mówi sporo o naszej orientacji psychoseksualnej. Np. wcale nie interesuje nas seks z mężczyzną, lecz z kobietą. Wśród nas są także osoby aseksualne, które próbują dostosować się do społecznych norm.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl