Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus?

0
Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus?

Seks oralny a kobiecy orgazm. Dlaczego warto praktykować cunnilungus?

Seks oralny przez lata stanowił przyjemność zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn. To oni czerpali satysfakcję z fellatio, a partnerki jej dostarczały, pieszcząc językiem ich penisa. Dopiero stosunkowo niedawno zaczęto obdarzać miłością francuską kobiety. Przyczyniła się do tego rewolucja seksualna, która zaakcentowała erotyczną naturę pań. Cunnilungus w wielu przypadkach stanowi sprawdzony sposób na kobiecy orgazm. Seks oralny koncentruje się bowiem na stymulacji wrażliwych miejsc intymnych, które są najlepiej unerwione. Co warto o nim wiedzieć?

 

Cunnilungus, czyli pieszczoty oralne wulwy

Cunnilungus to obco brzmiące słowo, pod którym kryje się seks oralny, gdzie biorcą przyjemności są kobiety. Powstał z połączenia łacińskich wyrazów cunnus i lingere, co w wolnym tłumaczeniu oznacza lizać wulwę. Pieszczoty oralne zewnętrznych narządów płciowych u kobiet potrafią zapewnić kochankom niezwykłą stymulację i orgazm. 

 

Seks oralny jako deser czy główne danie?

Bardzo często miłość francuska jest traktowana jako preludium do “właściwego” stosunku pochwowego. Warto o niej pamiętać, zwłaszcza gdy mężczyzna szybciej dochodzi. Nawet gdy jego erekcja zanika, może on wykorzystać język, aby doprowadzić swoją partnerkę do rozkoszy. Poza tym penetracja pochwy nie zawsze przynosi kobietom satysfakcję. Choć Freud twierdził, że tylko orgazm uzyskany w tej części ciała jest dojrzały, to każdy ma znaczenie. Daje nam bowiem przyjemność i zwiększa bliskość z partnerem. Większość kobiet woli seks oralny, bo zazwyczaj gwarantuje im orgazm. Poza tym pomaga im stworzyć bliskość emocjonalną z partnerem/partnerką. 

 

Dlaczego cunnilungus przegrywa z fellatio?

Seks oralny wciąż rodzi nierówności ze względu na płeć. Częściej to kobiety oferują miłość francuską swoim partnerom niż na odwrót. Cunnilungus jest mniej popularny aniżeli fellatio, co można wytłumaczyć wpływem kulturowym. W społeczeństwach patriarchalnych wciąż panuje silny opór przeciwko służeniu kobiecej przyjemności. Jednocześnie niektórych mężczyzn ta forma współżycia nie zadowala, bo sami nie są w niej poddawani stymulacji. Warto jednak pamiętać, że da się temu zaradzić. Można się wymieniać miłością francuską lub uprawiać ją w pozycji 69. Wówczas równolegle kobieta pieści penisa partnera swoimi ustami, a on rewanżuje się, stymulując językiem jej zewnętrzne narządy płciowe.

 

Miłość francuska - co nas krępuje przed czerpaniem rozkoszy z oralu?

Seks oralny wciąż rodzi liczne blokady. Z jednej strony niektóre z nas rezygnują z niego ze względów religijnych. Przyjęło się, że to, co prowadzi wyłącznie do zmysłowej przyjemności bez reprodukcji, jest grzeszne. Z drugiej strony przemysł kosmetyczny zaszczepił w nas liczne kompleksy. Boimy się, że nie wyglądamy zbyt atrakcyjnie w miejscach intymnych. Nasze wargi sromowe są zbyt ciemne lub za duże. Wiele z nas nigdy nie oglądało swojej wulwy przez lusterko ze względu na skrępowanie. Do tego dochodzi brak akceptacji wydzielin z ciała. Boimy się, że partner/partnerka uzna je za nieprzyjemne i odrażające. Same często mamy problem z ich akceptacją ze względu na nadmierną higienizację życia codziennego.

 

Czy orgazm oralny jest pewny? Jak zakomunikować partnerowi ulubione pieszczoty?

Seks oralny nie zawsze daje orgazm kobietom. Zdarza się, że cunnilungus nie przebiega tak, jak lubimy. Nasze narządy płciowe są bardzo delikatne i wrażliwe na stymulację. Nic dziwnego, że cienka granica oddziela przyjemność od bólu. Warto porozmawiać ze swoim partnerem o tym, jaką intensywność stymulacji lubimy. Najlepiej wyjść z pozycji pozytywnych komunikatów opartych na asertywności. Np. czuję odlot za każdym razem, gdy delikatnie zataczasz kółka językiem na mojej łechtaczce. Gdy ssiesz moje wargi sromowe, przeżywam nieziemski orgazm. Pamiętaj, aby nie oskarżać partnera o to, że robi coś źle. W seksie nie popełniamy błędów, po prostu pewne formy stymulacji nam nie odpowiadają i nie ma w tym nic złego. Warto rozmawiać o swoich preferencjach tak, aby nie zranić drugiej osoby. 

 

Komu seks oralny daje najwięcej przyjemności?

Oral daje największe spełnienie obojgu partnerom, gdy chcą go obie strony. Nie ma sensu nikogo do niego zmuszać i godzić się na cunnilungus, jeśli z jakiegoś powodu nam nie odpowiada. Seks stanowi okazję do dobrej zabawy, nie jest zaś kolejnym obowiązkiem do odhaczenia. Pozostańmy wierne sobie, aby nie nadużywać siebie. To wpłynie pozytywnie na relację z partnerem. Jeśli obydwoje z zaangażowaniem podejdziemy do tych form stymulacji, które lubimy, to umocni naszą więź. Przybliży nas tym samym do niezapomnianego orgazmu. 

 

Jak zabezpieczyć seks oralny? Prezerwatywy

Decydując się na cunnilungus, warto stosować prezerwatywy dla bezpieczeństwa. Kondomy chronią nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy z nich korzystać zawsze, gdy uprawiamy przygodny seks lub nie znamy dobrze przeszłości swojego partnera/swojej partnerki. Coraz więcej par wchodząc z kimś w bliską relację, decyduje się na wykonanie badań na choroby przenoszone drogą płciową. Nawet ich negatywny wynik czasem nie zwalnia nas z konieczności używania kondoma przy cunnilungus. Pamiętajmy, że seks oralny z prezerwatywą jest wskazany, gdy partner ma opryszczkę, owrzodzenia w obrębie jamy ustnej, rany, z których sączy się ropa etc. Także my, gdy pojawiły się u nas podejrzane zmiany, np. objawy infekcji grzybiczej pochwy, stanowimy dla niego potencjalne zagrożenie. Świetnej jakości prezerwatywy oferuje nasz sex shop internetowy taboo69.pl. Wystarczy przeciąć ich czubek oraz boki, aby móc wykorzystać je do cunnilungus. 

 

Żele do seksu oralnego - poznaj nieznane formy stymulacji

U nas zamówisz też specjalne żele do seksu oralnego, które działają chłodząco lub rozgrzewająco. W rezultacie intensyfikują doznania płynące z pieszczot francuskich, zapewniając moc niesamowitych doznań.

 

Masażer łechtaczki - orgazm łechtaczkowy dla singielek i nie tylko;)

Jesteś singielką, a może Twój partner/Twoja partnerka nie przepada za cunnilungus? Zapewnij sobie orgazm, sięgając po masażer łechtaczki. Wspomniany gadżet pracuje w różnych trybach, oferując liczne formy stymulacji. Pomoże Ci doznawać rozkoszy zawsze, gdy tego zapragniesz. Pamiętaj, żeby kupować bezpieczne i atestowane gadżety erotyczne, które nie stanowią zagrożenia dla Twojego zdrowia. U nas zamówisz wysokiej jakości zabawki w atrakcyjnych cenach. Masażer łechtaczki może powodować nieprzyjemne tarcie, dlatego używaj go wraz z lubrykantem na bazie wody, który nie niszczy akcesoriów erotycznych. 

 

Bibliografia:

 

  1. Lew-Starowicz M., Biały B.; SpełniONA. Czego pragną kobiety; Dom Wydawniczy Rebis, 2023
  2. Rossi R.; Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność; Wydawnictwo Znak, 2021
  3. Wróbel B., Borowiec A.; Sztuka kobiecości; Wydawnictwo Agora, 2020

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl