Poznaj 6 sposobów na udany seks!

0
Poznaj 6 sposobów na udany seks!

Poznaj 6 sposobów na udany seks!

Początkowo udany seks mamy na co dzień. Wystarczy jedno pełne namiętności spojrzenie, by przejść do francuskich pocałunków i pieszczot. Nie możemy doczekać się kolejnej randki, zastanawiamy się, co na nią założyć, aby rozbudzić partnera i zachęcić go do zdjęcia tego elementu garderoby. Poświęcamy dużo czasu na planowanie, układanie włosów, wykonanie makijażu, dobór ubrań i bielizny. Gdy zakochanie dobiega końca, pożądanie zaczyna słabnąć. Specjaliści podkreślają jednak, że udany seks można mieć przy dowolnym stażu związku. Poznaj 6 sposobów, dzięki którym erotyczne igraszki zapewnią satysfakcję obojgu partnerom.

 

1. Planowany seks - znajdź czas na bliskość z partnerem

Planowanie seksu budzi skrajne emocje. Jedni uważają, że nie da się czerpać satysfakcji ze zbliżenia, gdy traci ono spontaniczny charakter. Erotyczne igraszki zamieniają się wówczas w kolejny obowiązek. Drudzy uważają, że planowany seks ma wiele zalet. Przede wszystkim  pozwala wygospodarować czas na tę formę bliskości. Poza tym rodzi atmosferę wyczekiwania, która sprzyja powstawaniu seksualnego napięcia. Obie strony mogą przygotować się na erotyczną randkę. 

 

Kobiety często zastanawiają się, jaka bielizna erotyczna spodoba się ich partnerowi. Mężczyźni przeglądają wibratory, zdalnie sterowane masażery łechtaczki, akcesoria do BDSM i kulki analne, bo szukają sposobu na urozmaicenie seksu. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się wprowadzić gadżety i erotyczne stroje, możecie zbudować pełną napięcia atmosferę. Pomoże Wam w tym seksting, czyli wysyłanie wiadomości o seksualnym charakterze. Pamiętajmy, że to, co długo wyczekiwane, sprawia nam największą przyjemność.

 

 

2. Bezpieczeństwo emocjonalne i chęć przygody

Nieustannie towarzyszą nam diady egzystencjalne. Jedną z nich jest dążenie do bezpieczeństwa i przygody. Jak widać, drzemią w nas różne potrzeby, które na pierwszy rzut oka wydają się sprzeczne. Z jednej strony pragniemy poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego. Gdy je otrzymujemy, otwieramy się na seks, wyrażamy swoje skrywane pragnienia i fantazje erotyczne. Chętniej eksperymentujemy w łóżku i poza nim, testujemy nowe pozycje seksualne i zabawki. Jesteśmy mniej spięci, a przez to łatwiej nam osiągnąć orgazm. Możemy też poznawać swoje ciała i uczyć się ich reakcji na poszczególne pieszczoty.

 

Z drugiej strony potrzebujemy elementu zaskoczenia, aby nie popaść w rutynę i nudę. Dobrym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie drobnych zmian. Np. witasz partnera po powrocie z pracy ubrana w skąpą, a zarazem zmysłową bieliznę. Wchodzisz do niego do łazienki i uprawiacie seks w wannie. Wspomniane elementy budują podniecenie.

 

 

3. Fantazje erotyczne - opowiedz partnerowi o swoich pragnieniach

Rozmowa o fantazjach erotycznych wnosi powiew pikanterii do związku. Wbrew pozorom, nie trzeba ich spełniać, by wprawić się w seksualny nastrój i poczuć wzbierające podniecenie. Jeśli chcesz rozbudzić namiętność, opowiedz o tych pragnieniach, które nie zranią partnera. Istnieje wówczas szansa, że druga strona otworzy się na ich realizację. Zechce spróbować czegoś nowego i wyjść nam naprzeciw. 

 

 

4. Rozwiązywanie konfliktów w związku jako sposób na udany seks

Na co dzień kłócimy się ze sobą o różne sprawy, zazwyczaj dotyczą one kwestii organizacyjnych. Tego, kto odbierze dzieci ze szkoły, włoży naczynia do zmywarki, czy ugotuje obiad. Niekiedy chodzi o spóźnialstwo i pieniądze. Gdy spieramy się o różne sprawy, trudniej nam wprawić się w erotyczny nastrój. Czujemy się do siebie wrogo nastawieni. Rozwiążmy konflikty, wyjdźmy sobie naprzeciw, a ponownie otworzymy się na seks. 

 

 

5. Jak rozpalić namiętność w związku? Zadbaj o swój wygląd

Nie zapominajmy, że pożądanie partnera nie jest nam dane raz na zawsze. Warto je podsycać każdego dnia. Zatroszczmy się o swoją atrakcyjność. Uprawiajmy sport, zdrowo się odżywiajmy, korzystajmy z usług fryzjera, ubierajmy się w czyste i ładne rzeczy. Czasem wykonajmy makijaż i pomalujmy paznokcie. Choć mówi się, że mężczyźni to wzrokowcy i bodźce wizualne wyzwalają w nich pożądanie, to kobiety też patrzą na wygląd panów.  Niektóre aspekty, w tym problemy stomatologiczne, zniechęcają je do erotycznych igraszek.

 

 

6. Pewność siebie receptą na udany seks

Udany seks mają ci partnerzy, którzy wykształcili zdrowe poczucie własnej wartości. Żadna ze stron nie boi się wówczas ujawniać swoich skrytych potrzeb i fantazji erotycznych. Wyraża je w sposób otwarty i asertywny. Nie ucieka się do sugestii, lecz mówi wprost, czego pragnie. Potrafi wskazać ulubioną formę pieszczot. Robi to w umiejętny sposób, aby nie urazić partnera. Każdy z nas preferuje inne formy stymulacji i pozycje seksualne. Druga strona nie wie, co sprawia nam przyjemność, dopóki sami jej o tym nie powiemy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl