Jak dzieci wpływają na seks rodziców?

0
Jak dzieci wpływają na seks rodziców?

Jak dzieci wpływają na seks rodziców?

Gdy na świat przychodzi dziecko, musimy odnaleźć się w nowej dla siebie roli. Rezygnujemy z niektórych aktywności, aby wygospodarować czas na opiekę nad maleństwem. Ludzkie dziecko rodzi się całkowicie bezbronne. Nie potrafi poradzić sobie z najprostszymi czynnościami, a jego przeżycie całkowicie zależy od opiekunów. Nic dziwnego, że opieka nad nim pochłania tak dużo czasu. Niestety, często negatywnie rzutuje na seks rodziców, skutkując emocjonalnym oddaleniem. Jak temu zapobiec?

 

Jak dbać o dziecko, nie rezygnując z własnych potrzeb?

Przez wieki nie przywiązywano zbyt dużej wagi do dzieci i opieki nad nimi. Nie znano wówczas antykoncepcji, dlatego na świat przychodziło wiele maluszków, z których niektóre umierały w młodym wieku. Dziś dzieci są dla rodziców najważniejsze. Rozwój psychologii przyczynił się do tego, że pragniemy zaspokoić nie tylko ich potrzeby fizjologiczne, ale także emocjonalne. Wielu rodziców nie tylko priorytetowo traktuje swoje pociechy, ale też całkowicie zapomina o własnych potrzebach. Seks po urodzeniu dziecka schodzi na dalszy plan i często brakuje na niego zasobów, w tym czasu.

 

Syndrom madonny i ladacznicy, który ogranicza seks rodziców

Po narodzinach dziecka w głowach mężczyzn również pojawiają się ograniczenia seksualne. Wielu z nich zastanawia się, czy wypada spełniać fantazje erotyczne z matką swoich dzieci. Eksperymenty, które niegdyś przychodziły bez problemu, nagle stają pod znakiem zapytania. Psycholodzy mówią tu o syndromie madonny i ladacznicy. Przyjęło się, że matce swoich dzieci należy się szacunek, dlatego nie wolno z nią uprawiać seksu oralnego czy analnego. Kobiety często czują się zaskoczone, gdy ich partner rezygnuje z aktywności, które niegdyś sprawiały przyjemność obojgu partnerom. 

 

Jak na libido kobiet wpływa opieka nad dzieckiem?

Z drugiej strony świeżo upieczone mamy zaspokajają swoją potrzebę bliskości i czułości, opiekując się dziećmi. Kiedy je przytulają, w ich organizmie wydziela się oksytocyna, zwana również hormonem więzi. Dzięki niej młody człowiek, który nie nadaje się do samodzielnej egzystencji, może liczyć na opiekę. Niestety, wyrzut oksytocyny podczas zabaw z dziećmi często przekłada się na mniejszą potrzebę seksualnych zbliżeń z partnerem. Dawniej to właśnie erotyczne igraszki zapewniały orgazm, po którym w organizmie wzrastało stężenie hormonu więzi.

 

Zmęczenie kobiet a zanik libido

Kobiety często skarżą się na zmęczenie. W wielu polskich domach to one idą na urlop macierzyński. Opiekują się maluszkiem i czerpią z tego radość, ale z drugiej strony czują się wyczerpane. Brakuje im czasu dla siebie. Marzą o odpoczynku i śnie, a nie o seksie. Erotyczne igraszki z partnerem jawią im się jako kolejny obowiązek, na który nie mają sił. Trudno zmienić nastawienie na bardziej optymistyczne, gdy wewnętrzne zasoby ulegają wyczerpaniu. Na szczęście partner może wyręczyć swoją partnerkę, aby przywrócić zdrową równowagę w związku. 

 

Zadbana kobieta rozbudza pożądanie partnera

Aby podsycać pożądanie, obie strony muszą o siebie dbać. Seks rodziców często jest odarty z aury wyjątkowości. Świeżo upieczona mama korzysta z wygodnych ubrań sportowych, na których pojawiają się plamy. Żyje w ciągłym biegu, dlatego brakuje jej czasu na wykonanie makijażu, zafarbowanie włosów czy wizytę w galerii handlowej, aby kupić sobie coś nowego. Może to osłabiać pożądanie partnera i utrudniać mu osiągnięcie stanu podniecenia.

 

Jak zwracać się do siebie, by nie cierpiał na tym popęd seksualny?

Pamiętajmy, że język ma znaczenie, bo często definiuje nasze relacje i wyraża temperaturę uczuć. Nie mówmy do siebie: mamuśko, tatuśku, bo to źle wpływa na popęd seksualny. Kiedy posługujemy się takimi zwrotami, przestajemy widzieć w sobie kochanków, bo dostrzegamy tylko rodziców, którzy wspólnie opiekują się dzieckiem. 

 

Dlaczego rodzice rzadko uprawiają seks?

Warto zaznaczyć, że pożądanie stanowi duży wydatek metaboliczny dla organizmu. Ponosimy go, dopóki w naszym życiu nie pojawią się dzieci. Ich obecność stanowi znak, że potrzeba reprodukcji została zaspokojona. Wyjaśnia to poniekąd, dlaczego seks rodziców często staje się rzadszy niż przed ciążą. 

 

Diada egzystencjalna a libido po narodzinach dziecka

Psycholodzy wspominają też o diadzie egzystencjalnej. Trudno nam pogodzić miłość z pożądaniem, bliskość z autonomią, a bezpieczeństwo z przygodą. Na szczęście możemy znaleźć stan równowagi. Raz wychylamy się w jedną, raz w drugą stronę. Potrzebujemy bezpieczeństwa, aby wspólnie wychowywać dzieci. Z kolei pożądanie uruchamia w nas apetyt na seks. 

 

Jak uprawiać seks po narodzinach dziecka?

Jeśli seks rodziców ma ulec poprawie, wymaga wprowadzenia kilku drobnych zmian. Poniżej zostały wymienione najważniejsze z nich.

  1. Udzielenie pomocy partnerce w opiece nad dziećmi, aby mogła się wyspać i zrelaksować, a następnie nabrać ochoty na erotyczne igraszki.
  2. Planowanie seksu z wyprzedzeniem i traktowanie wspólnego wieczoru jako święta. Warto oddać wówczas dzieci pod opiekę dziadków lub niani.
  3. Przypomnienie sobie o więziotwórczym charakterze seksu.
  4. Realizowanie fantazji erotycznych za zgodą partnera/partnerki.

 

Zabawki erotyczne, które pomogą Wam rozbudzić namiętność w stałym związku

Pamiętaj, że seks rodziców wciąż może dostarczać dreszczyk ekscytacji. Czasem wystarczy wprowadzić wibrator, kulki analne, masażer łechtaczki czy erotyczne przebrania. Nasz sex shop online oferuje wysokiej jakości zabawki erotyczne, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Seksowna bielizna znajduje się na wyciągnięcie ręki. Przejrzyj nasz asortyment, wybierz idealny komplet i dyskretnie zamów go do Paczkomatu lub na wskazany adres. Nie ograniczają Cię sztywne godziny otwarcia. Możesz zrobić to, gdy dziecko śpi lub jest z dziadkami na spacerze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl