Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

0
Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

 

Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

Przyjęło się, że pary, które mają udany seks, zawsze osiągają orgazm podczas zbliżenia. Może to rodzić nieadaptacyjne przekonania, które rzutują negatywnie na naszą samoocenę i erotyczną sferę życia. Żyjemy w czasach, w których orgazm coraz częściej stanowi cel sam w sobie. Nierzadko dążymy do niego uparcie i martwimy się, gdy znajduje się poza naszym zasięgiem. Traktujemy go jako czynnik, który wartościuje nasze życie seksualne. Brak orgazmu często prowadzi do niewłaściwych przekonań na swój temat i partnera. Co tak naprawdę przekłada się na udany seks?

 

Szkodliwe mity na temat seksu i ich wpływ na nasze życie erotyczne

Nasz stosunek do seksu, orgazmu i dotyku w dużej mierze ukształtowało społeczeństwo, w jakim żyjemy. Jest ono dość konserwatywne, nic dziwnego, że uwierzyliśmy w wiele szkodliwych mitów, które negatywnie wpływają na nasze życie erotyczne. Kobiety, które doczekały się potomstwa, często słyszą, że seks po narodzinach dziecka schodzi na dalszy plan. Pojawiają się bowiem poważniejsze problemy, którymi wypada się zająć. Młody człowiek potrzebuje naszej opieki i zainteresowania. Powinnyśmy się skupić na jego wychowywaniu zamiast na rozmyślaniu o udanym seksie. Akt płciowy spełnił już bowiem swoją funkcję prokreacyjną. 

 

Dlaczego nie odpowiadamy za brak orgazmu swojego partnera?

Bardzo często o swój brak orgazmu obwiniamy partnera. Gdy z kolei to druga strona nie szczytuje, czujemy się z tym niekomfortowo. Specjaliści podkreślają, że nikt nie może nam dać orgazmu. Jeśli nasz kochanek go nie osiąga, to nie ponosimy za to odpowiedzialności. On ma największy wpływ na swoją satysfakcję seksualną. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebuje innych form stymulacji, może nam o tym powiedzieć. Poza tym brak orgazmu często wynika z powodów niezależnych od nas. Do zaistniałej sytuacji przyczyniają się problemy w pracy, stres, zaburzenia hormonalne, niedostateczna podaż snu i niedobory substancji odżywczych.

 

Udany seks to zbliżenie, które daje nam przyjemność

Specjaliści podkreślają, że za miernik udanego seksu uchodzi przyjemność. Sam orgazm nie jest żadnym barometrem. Nie ma znaczenia jego rodzaj, czas trwania, wielokrotność czy towarzysząca mu ejakulacja. Możemy osiągnąć orgazm, ale nie być zadowolonym ze zbliżenia, bo brakuje nam bliskości z partnerem i czułości z jego strony. 

 

Co daje nam uważność w seksie?

Uważność w seksie odgrywa niezwykle istotną rolę. Jeśli chcemy czerpać przyjemność ze zbliżeń z partnerem, świadomie dostrzegajmy różne składowe aktu płciowego. Czerpmy radość z dotyku, oddechu, synchronizacji ruchów i zapachu drugiej osoby. Doceńmy jej drobne gesty i miłe słowa. Wszystko to przekłada się na szeroko pojęty dobrostan.

 

Czy udany seks zawsze oznacza orgazm?

Pamiętajmy, że każdy z nas inaczej postrzega przyjemność w seksie. Nie zawsze daje ją sam orgazm. Szczególnie kobiety widzą dużą rozbieżność między swoim szczytowaniem a poziomem zadowolenia ze zbliżenia. Niekiedy czerpią większą przyjemność z aktu, w którym partner położył duży nacisk na czułość, niż z mechanicznego stosunku, który został zwieńczony orgazmem. Satysfakcję zapewnia nam również pożądanie w oczach kochanka, namiętne pocałunki, erotyczne SMS-y i to, co robimy po akcie. Duży wpływ na naszą przyjemność seksualną ma zachowanie partnera po zbliżeniu.

 

Masturbacja sposobem na odkrycie przyjemności

Chcesz mieć udany seks? Zacznij od poznania swojego ciała i jego reakcji na poszczególne pieszczoty. Służy temu masturbacja. W odkrywaniu tego, co lubimy i jaki dotyk sprawia nam przyjemność, dużą rolę odgrywają formy stymulacji, które sami sobie zapewniamy. Możemy wykorzystać do tego celu wibrator, dildo czy masażer łechtaczki. Zabawki erotyczne pozwalają nam na własną rękę odkrywać naszą seksualność. Pokazują nam, co lubimy, a następnie możemy podzielić się tą wiedzą z partnerem. 

 

Co zabija pożądanie w związku?

Udany seks, który daje nam przyjemność, stanowi efekt współpracy. Nie oczekujmy, że druga osoba zapewni nam orgazm, bo odgadnie, co lubi nasze ciało. Przywróćmy sobie poczucie sprawczości, pamiętając, że nasze pożądanie zależy od naszego stosunku do ciała i seksualności. Jeśli z jakiegoś powodu nie akceptujemy siebie, mamy kompleksy, namiętność może zanikać. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku odczuwania poczucia winy z powodu zbliżeń. Gdy przywykliśmy do narracji, że seks to grzech, próba wykorzystania, to zamykamy się na tę sferę życia. Często robimy to nieświadomie, dlatego niekiedy pomocna okazuje się konsultacja z seksuologiem lub psychoterapeutą.

 

Nie musisz być idealna/idealny, aby czerpać przyjemność z seksu. Nawet gdy nie wyglądasz perfekcyjnie, możesz w kimś wzbudzać szczery zachwyt i pożądanie. Jeśli chcesz lepiej poznać swoje ciało, zamów w naszym sex shopie online zabawki erotyczne, które pomogą Ci odkryć Twoją unikatową mapę rozkoszy.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl